top of page
Agility_Logo.png

3, 2, 1 מגע - אג'יליטי

אצלינו במועדון "3, 2, 1 מגע" שבעכו מתקיימים אימוני אג'יליטי מספר פעמים בשבוע.

האימונים מתאימים לכלבים בכל הרמות, החל ממתחילים וכלה בכלבים שמתחרים ברמות הגבוהות. כל כלב בריא יכול להתאמן בספורט זה.

מוזמנים ליצור איתי קשר לקבלת פרטים נוספים.

שאלות נפוצות לגבי אג'יליטי

מאיזה גיל אפשר להתחיל אג'יליטי?
מהרגע שהגור סיים את כל חיסוני הגורים. נכון, לגורים אסור לקפוץ או לעשות סללום, אבל יש הרבה עבודת בסיס שניתן לעשות עד שהגור מגיע לגיל שנה, אז הוא יוכל להתחיל לעשות דברים אלה.
למה לגורים אסור לקפוץ או לעשות סללום?
קפיצות מרובות עלולות לפגוע בהתפתחות השלד של הגור. בסביבות גיל שנה הוא מסיים את הגדילה, ואז הוא יכול להתחיל ללמוד לקפוץ.
אז למה לא לחכות לגיל שנה עד שמתחילים אג'יליטי?
כי אם מתחילים רק בגיל שנה, צריך ללמד את הכלב המון דברים - גם את עבודת הבסיס וגם איך לקפוץ ולעשות סללום. כדאי מאד להתחיל עם הבסיס מוקדם יותר, ובגיל שנה להוסיף דברים אלה. בנוסף, הנוהג צריך ללמוד הרבה דברים, וכדאי להתחיל לאמן את עצמכם מוקדם ככל האפשר.
מה צריך להביא לאימונים?
רצועה, שקיות לאיסוף צרכים, וחטיפים וצעצועים שהכלב ממש ממש אוהב. רצוי להביא גם חומר דוחה יתושים.
אילו כלבים יכולים לעשות אג'יליטי?
כל כלב בריא - ללא בעיות נשימה, לב ומפרקים, יכול לעשות אג'יליטי. במקרה של ספק, מומלץ להתייעץ עם הוטרינר. אין מגבלה של גזע או גודל, למרות שלכלבים גדולים מאד עלול להיות קשה לרוץ את המנהרה.
כדאי לבצע בדיקות מסויימות לכלב לפני שמתחילים אג'יליטי?
בגיל שנה (או מאוחר יותר בגזעים גדולים או אם רק אז מתחילים אג'יליטי) מומלץ לעשות צילום אגן, ולא מזיק לעשות גם צילום מרפקים, ללא קשר לגודל הכלב. במקרה של צליעה יש להפסיק את האימונים ולפנות לוטרינר.
באיזה ציוד אתם משתמשים?

הציוד שלנו עומד בתקן ה-FCI, ומתאים גם לתחרויות אג'יליטי. הציוד עובר תחזוקה שוטפת ותקינותו נבדקת כל הזמן.

אפשר לשחרר את הכלב במגרש?
המגרש הנו מגרש אילוף, המיועד לאימונים.  הוא אינו גינת כלבים.  בהרבה מקרים, כאשר קבוצה אחת מגיעה, יש כבר אנשים שעובדים במגרש, ולכן שחרור הכלב שלכם יפריע להם לעבוד. בנוסף, לא כל הכלבים אוהבים כלבים אחרים, וכלב שרץ לכיוונם עלול לגרום להם להלחץ ואף לתקוף. לכן, אין לשחרר כלבים פרט לזמן העבודה עם הכלב שלכם.
 כמה אנשים יש בכל קבוצה?
בקבוצות שלנו מתאמנים עד 6 אנשים בכל קבוצה.  בחלק מהאימונים ישנן מספר קבוצות אשר מתאמנות במקביל זו לזו.
מה הייתרונות באימוני האג'יליטי?
קודם כל זה כיף - גם לכלב וגם לאנשים.  אם זה לא כיף, אין טעם להמשיך באג'יליטי... מעבר לכך, זו פעילות גופנית אשר מתאימה לכלבים אנרגטיים (אבל גם לכלבים פחות אנרגטיים). האימונים מחזקים את התקשורת בין הכלב לנוהג, ובכך בונים את הקשר ביניהם. אם זה לא מספיק, חלק מהאנשים שמתאמנים אצלינו נפגשים בסופי שבוע, ועושים פעילויות נוספות עם הכלבים שלהם (טריקים, רכבות כלבים ועוד).
האם יש סכנה באימונים?
כמו בכל ספורט, ישנו חשש מפציעות, הן של הכלב והן של הנוהג. קורה שכלב נוחת לא טוב אחרי קפיצה, נתקל במתקנים או מבצע אותם בצורה לא טובה. אנחנו משתדלים למנוע מצבים אלה עד כמה שניתן, על ידי אימון הכלבים לבצע את המתקנים בצורה הנכונה, ולימוד קפיצה נכונה, אבל תאונות עדיין עלולות לקרות. כנ"ל גם לגבי האנשים.  אנחנו מקפידים מאד על הבטיחות, ונמנעים מדברים שעלולים לסכן את הכלבים ואת האנשים. לכן, חשוב לנו שאנשים לא ישתמשו במתקנים ללא הדרכה ואישור המדריך.
איך אני אוכל לדעת אם אג'יליטי מתאים לי ולכלב שלי?
אימוני נסיון מתקיימים כל הזמן.  אפשר, בתיאום מראש, להגיע לאימון נסיון. המדריכים שלנו ישמחו לעזור לכם בהתנסות הראשונה שלכם באג'יליטי, ואחריה תוכלו להחליט אם אתם ממשיכים או לא.
נו, אז מתי אפשר להתחיל?
צרו קשר עם איילה ותאמו איתה את אימון הנסיון שלכם.

צוות ההדרכה

הכירו את צוות המדריכים שלנו:

מה הלקוחות שלנו אומרים על האימונים?

אביטל עם כתם
"כתם כלבה שעברה התעללות קשה. היא סירבה להתקרב לאנשים, כולל אלי, היא ברחה המון, מה שלא עשיתי לא נוצר קשר...
חברה המליצה לי על אג'יליטי... אמרתי לעצמי בואי ננסה, אין מה להפסיד...
בששיעור השני, היה שיעור עם נקודות מגע... בפעם השלישית היא הסתכלה עלי, אין לי הסבר לזה, ממש ראיתי משהו קורה לה בראש, ראיתי שהיא בעניין. היא הסתכלה עלי באמון מוחלט, זר לא יבין זאת. משהו קרה על המגרש!...
זאת הייתה נקודת מפנה גם לכתם וגם למערכת היחסים שלנו.
היום אנחנו צוות. מכלבה חששנית, ריאקטיבית שלא מפסיקה לנבוח, לברוח ולפחד, היא היום כלבה רגוע, נותנת אמון, חברתית, אוהבת ושקטה (הכל יחסי כמובן). אנחנו מתאמנות יחד, אוהבות יחד, זה הציל אותנו.
תודה איילה ולכל הצוות.

אביטל פינשטיין וכתם

bottom of page